Alro optymalizuje produkcję, nawiązując współpracę z Quintiq, aby zachować dominację na rynku regionalnym

By , in PR PR World on .

'S-HERTOGENBOSCH, Holandia–()–Quintiq, firma należąca do Dassault Systèmes, będąca światowym liderem w zakresie planowania i optymalizacji łańcucha dostaw, ogłosiła dzisiaj nawiązanie partnerstwa z Alro, największą hutą aluminium w regionie obejmującym Europę Środkową i kraje Europy Wschodniej spoza WNP. Rozwiązanie firmy Quintiq umożliwi planowanie wydajności, zarządzanie zasobami i wsparcie w ustalaniu harmonogramów produkcji.

Spółka Alro, należąca do siódmego co do wielkości na świecie producenta aluminium Vimetco N.V., postawiła sobie za cel zwiększenie wydajności dostaw i wielkości produkcji, zachowując niski poziom kosztów i ograniczając do minimum ilość odpadów w postaci złomu. Spółka planuje również zwiększyć tempo rozwoju w szczególnie wymagających sektorach, takich jak przemysł lotniczy i kosmiczny i metale dla branży motoryzacyjnej. Planowanie i optymalizacja łańcucha dostaw oferowane przez Quintiq pomogą Alro w osiągnięciu tych celów i utrzymaniu dominacji w regionie, zapewniając pełną przejrzystość całego łańcucha dostaw. Dzięki temu spółka będzie mogła zwiększyć wydajność dostaw i utrzymać wysoki poziom satysfakcji klientów.

„Przejrzystość tworzy wartość” – powiedział Gheorghe Dobra, dyrektor generalny Alro. „Udoskonalone podejście Quintiq do tworzenia harmonogramów dostaw zapewnia nam pełną przejrzystość, jeśli chodzi o naszą obecną sytuację, umożliwiając nam skuteczniej przewidzieć zapotrzebowanie, czas realizacji zamówień i potencjalne ograniczenia płynności. Dzięki temu możemy być bardziej odporni na nieprzewidziane sytuacje, zyskać większą pewność co do terminowości i kompletności dostaw oraz utrzymać zaufanie i satysfakcję naszych klientów”.

Pierwszy projekt Alro z udziałem Quintiq zaplanowano na początek 2018 r. Spółka Alro wyznaczyła sobie określone cele, które zamierza zrealizować w czasie trwania projektu. Należą do nich zmniejszenie zasobów produkcji niezakończonej, zwiększenie przepustowości, redukcja zużycia energii w ramach realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem oraz poprawa wydajności dostaw.

Obfitująca w sukcesy, 20-letnia historia firmy Quintiq w przemyśle metalowym pozwoliła jej na opracowanie rozwiązań, które można sprawnie wdrożyć przy minimalnej optymalizacji. Są one jednak dostosowane do indywidualnych potrzeb spółki Alro wynikających z jej unikalnych procesów, zasad, wymogów i ograniczeń. Quintiq specjalizuje się w kompletnych rozwiązaniach dopasowanych do potrzeb klientów. Atutem dostosowanych do określonych procesów rozwiązań z zakresu metali jest efektywne kosztowo rozwiązanie dla firm chcących zoptymalizować określone aspekty swojej działalności przed skorzystaniem z w pełni zoptymalizowanej, kompleksowej usługi.

„Rozległe doświadczenie i wiedza praktyczna Quintiq w dziedzinie przemysłu metalowego pozwoliły na opracowanie sprawdzonych rozwiązań, które zapewniają naszym klientom prawdziwą wartość” – powiedział Markus Malinen, wiceprezes Quintiq na region EMEA i Rosję. „Owocem naszego symbiotycznego związku z branżą są rozwiązania dostosowane do potrzeb przemysłu metalowego, które pozwalają na szybkie osiągnięcie wymiernych efektów w rzeczywistych zastosowaniach. Jesteśmy przekonani, że Alro wkrótce doświadczy pełni korzyści wynikających ze stosowania technologii optymalizacji firmy Quintiq”.

Alro

Alro jest podmiotem zależnym Vimetco N.V., globalnego zintegrowanego pionowo producenta aluminium pierwotnego i przetworzonego. Alro jest największym producentem aluminium w Europie kontynentalnej (nie licząc Rosji i Skandynawii), dysponującym zainstalowaną mocą wytwórczą 265 000 ton rocznie.

Podstawowymi rynkami zbytu produktów Alro jest Unia Europejska (Niemcy, Węgry, Polska, Grecja i Rumunia). Alro prowadzi również eksport do USA i Azji. Alro posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001 oraz certyfikaty NADCAP i EN 9100 w zakresie organizacji produkcji w branży lotniczej i kosmicznej. Produkty Alro są zgodne z normami jakości dla aluminium pierwotnego obowiązującymi na Londyńskiej Giełdzie Metali oraz międzynarodowymi standardami dla wyrobów walcowanych płaskich. Więcej na stronie alro.ro.

Quintiq

Każda firma zmaga się z problemami z planowaniem. Niektóre są duże lub skomplikowane, a część wydaje się niemożliwa do rozwiązania. Wizja firmy Quintiq to rozwiązywanie ich wszystkich przy użyciu jednego narzędzia do planowania i optymalizacji łańcucha dostaw. Obecnie najważniejsze firmy z branży na świecie korzystają z oprogramowania Quintiq przy planowaniu i optymalizowaniu działań dotyczących pracowników, logistyki i produkcji. Quintiq należy do Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) i ma siedziby w Holandii i USA oraz oddziały na całym świecie.

Więcej informacji na stronie quintiq.com lub na profilu Quintiq na Twitterze ( https://twitter.com/Quintiq ), Facebooku ( https://www.facebook.com/Quintiq ), LinkedIn ( https://www.linkedin.com/company/quintiq ) i YouTube ( https://www.youtube.com/user/channelquintiq ).

The following two tabs change content below.
Sarah Thompson

Sarah Thompson

Sarah is a financial reporter, focusing on technology, national security, and policing. Before joining Daily Telescope she worked as a staff writer at Fast Company and spent two years as a foreign correspondent in Turkey. Her work has been published in Al Jazeera America, The Nation, Vice News, Motherboard, and many other outlets.
%d bloggers like this: